230 людей з інвалідністю працевлаштовані з початку 2019 року

19:12, 28 сер. 2019
 
230 людей  з інвалідністю працевлаштовані з початку 2019 року

230 людей  з інвалідністю працевлаштовані з початку 2019 року на Миколаївщині. Які професії їм пропонують та чи виникають труднощі під час працевлаштування?

39-річна Олена Токар має другу групу інвалідності. Вісім місяців перебуває на обліку в Миколаївському центрі зайнятості. За сімейними обставинами покинула роботу в банку. Місяць тому в неї завершилося стажування на новому робочому місці - в поліграфІї. Жінку мають працевлаштувати. Олена Токар розповідає:

  • Тут мене влаштовує графік і колектив, до речі, транспортна розв`язка, тому що за станом мого здоров`я мені потрібно, щоб мені було зручно, щоб хоча б не було пересадок.

Олені Токар пропонували й інші варіанти роботи, проте вона відмовилася.
Про проблеми працевлаштування людей з інвалідністю розповіла кар’єрна радниця Ірина Ковальчук:

  • Інколи заважає інвалідам працевлаштуватися те, що вакансії інвалідні можуть містити більш тяжку роботу. Наприклад, підсобний робітник. Відповідно до програми реабілітації, людина не може виконувати, буде з позначкою дрібна підсобна робота або легка праця без переохолодження. А підсобні роботи проходять на подвір’ї та в зимовий час.

За даними обласного Центру зайнятості, станом на 1 серпня  2019 року кількість безробітних осіб з інвалідністю становила 471 людину. Кількість вакансій, на які вони могли бути працевлаштовані – 197. Це на 2 % більше, ніж у серпні 2018 року.

Авторка: Світлана Кльосова
Оператор: Василь Філімон