Біля UA: МИКОЛАЇВ відбулася акція протесту (ОНОВЛЕНО)

Біля UA: МИКОЛАЇВ відбулася акція протесту (ОНОВЛЕНО)

25 лют. 2020

25 лютого біля приміщення Миколаївської філії Суспільного відбулася акція проти змін у роботі регіональних мовників. Близько 20 мітингувальники вимагали припинити впровадження Концепції регіонального мовлення Суспільного на 2020 – 2021 роки, що була ухвалена Наглядовою радою мовника 2 грудня 2019 року.

На думку учасників мітингу, передбачена у Концепції зміна принципів виробництва контенту загрожує подальшому існуванню Миколаївської філії. Люди тримали плакати із написами: «Довіра - важливіша за рейтинг, Комунікація важливіша, ніж піар, Цінності важливіші, ніж фах, Зміст важливіший, ніж платформа. З принципів Суспільного», Замість стратегії оптимізація????», «Ні інформаційній капітуляції» та «Ні - знищенню регіонального радіо».

«У середині січня були озвучені плани керівництва Національної суспільної телерадіокомпанії щодо нового плану регіонального мовлення, яке має бути запроваджене цього року. Передбачено зокрема, майже вдвічі скоротити колективи регіональних філій і більш ніж вдвічі скоротити обсяг мовлення, яке будуть виробляти ці філії. При цьому йдеться про те, що мовлення у регіонах може збільшитися, але завдяки залученню людей, які працюватимуть на умовах аутсорсу. Це одна з тих тем, котра викликає сумніви у діючих працівників. Тому що ані підстав, чому саме аутсорс має складати більшу частину мовлення, ані підтвердження того, що є достатня кількість виконавців таких замовлень аутсорсу не було надано, — заявляє голова комітету порятунку Суспільного Миколаївської філії, редактор UA: МИКОЛАЇВ Федір Бондар. — Вимагаємо переглянути запропоновані зміни і скорочення колективів та власного мовлення. Переглянути, обґрунтувати і вийти на контакт».

Менеджер Дмитро Лугінець і продюсер Олександр Рубан Миколаївської філії Суспільного поспілкувалися із організаторами протесту і запевнили, що UA: МИКОЛАЇВ, як і всі інші філії Суспільного продовжує мовлення, а глядачі і слухачі вже з наступного сезону побачать суттєве збільшення регіональних програм в ефірі.

«Філія працює у звичному режимі, наразі нас чекатиме процес переформатування, аби працювати згідно концепції мовлення на 2020-2021, також чекаємо на нову хвилю пітчингів. Сподіваюся, що бажаючих взяти участь у творчому конкурсі буде чимало», — сказав Олександр Рубан.

За словами менеджера UA: МИКОЛАЇВ, бюджет на зовнішнє виробництво у десятеро збільшується, вже в березні буде оголошено відкритий конкурс проєктів для регіонального телебачення і радіо.

«Цього року Суспільне виділяє в 10 разів більше коштів на виготовлення регіонального контенту – 20 млн. гривень, ніж минулого року. Уже в березні буде оголошено конкурс проєктів, куди запрошуємо подавати свої ідеї для регіонального телебачення та радіо, які зроблять наш контент більш цікавим для нашої аудиторії», — сказав Дмитро Лугінець.

Член правління Суспільного, відповідальний за адміністративно-господарський напрям і регіональний розвиток, Микола Чернотицький прокоментував акцію так: «Я вдячний усім, хто висловив свою підтримку регіональним Суспільним мовникам. Хочу запевнити, що ми робимо все, що в наших силах, аби зберегти й розширити регіональне мовлення, зробити Суспільне в кожному регіоні потужним медіа, якому довіряють, на яке зважають. Багато для цього вже зроблено. Минулого року ми показали приклад якісної незалежної журналістики під час передвиборчої кампанії. Наші новини стабільно отримують найвищі оцінки зовнішніх моніторингів. Але ми ще не отримали підтримки глядачів і слухачів. Це конкурентний ринок, де ми маємо вибороти увагу аудиторії. Тому нині ми зібрали досвід усіх регіонів за ці два роки, а також успішні західні моделі, озброїлися дослідженням уподобань нашої аудиторії і розробили інший підхід у виробництві контенту. Так, він потребуватиме змін від кожного з нас, але ми маємо достукатися до наших глядачів та слухачів і максимально ефективно використати бюджетні кошти. Останні пів року ми щомісяця збираємося з усіма менеджерами й продюсерами філій, щотижня ми зв’язуємося онлайн — аналізуємо, рахуємо, обговорюємо варіанти. У нас дуже мало часу, аби довести, що регіональне Суспільне — потрібне, важливе та варте бюджетного фінансування. Для цього ми зараз акумулюємо всі наявні ресурси. Маємо об’єднатися для нашої аудиторії».

Нагадаємо, Концепція регіонального мовлення у 2020-2021 передбачає:

  • налагодження ефективного використання виробничих потужностей та зміну способів доставки сигналу; 
  • організаційну перебудову та перехід на проєктний менеджмент; 
  • збільшення виробництва регіонального контенту за рахунок залучення зовнішніх продакшенів.