«Вона — Війна» — постдокументальна моновистава на Суспільне Миколаїв

«Вона — Війна» — постдокументальна моновистава на Суспільне Миколаїв

14 жов. 2022

14 жовтня о 23:10 в ефірі Суспільне Миколаїв та всіх телеканалів регіональної мережі Суспільного Мовлення* — телевистава «Вона — Війна», присвячена українським жінкам, які пройшли випробування війною. Над записом телеверсії працювала команда Суспільне Харків.

Постдокументальну моновиставу «Вона — Війна» створив режисер і автор сценарію Костянтин Васюков за мотивами розповідей, свідчень, щоденникових записів жінок із різних регіонів України, яких застала війна. Вони розповідають про пережите: еміграцію, нерівність, шляхи подолання кризи та відновлення моральної стійкості.

Читайте також: Співочий фронт черкаського гурту «Spiv Brativ» — у квартирнику на Суспільному

Для фіксації документального матеріалу автори сценарію спілкувалися з жінками на вокзалі, відвідували шелтери для біженців, опитували волонтерів. Зібрали понад 30 реальних історій. Деякі з них формують архетипи, які втілює на сцені Світлана Мельник (виконавиця всіх ролей та авторка сценарію), інші історії залишились живим жіночим голосом в аудіовізуальних інсталяціях (автор дизайну — Денис Беляєв, автор музики — Володимир Понікаровський).

Серед історій: 

  • ветеринарна лікарка-реабілітологиня, яка «вкрала» 50 коней в Харківської зооветакадемії; 
  • провідниця, яка майже приймала пологи в рейсі; 
  • художниця, що евакуювала родину з Маріуполя і випадково опинилася в «ДНР», 
  • підприємиця, яка зустріла військового ЗСУ на сайті знайомств; 
  • жінка, яка чекає брата з полону. 

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.

Оперативні новини про Миколаївщину — на платформах: 

* Крім Суспільне Крим та Суспільне Донбас.