Миколаївська регіональна філія Суспільного до Дня пам’яті жертв Голокосту підготувала спецефір за підтримки Миколаївського товариства єврейської культури.
У ранковій програмі "Новий день" глядачі дізналися про проект "Театр Очевидця", започаткований 2018 року в Миколаєві та кількох інших містах України. Учасники проекту, координаторка Тетяна Тупайло, психологиня Галина Номировська та режисер Олексій Павліщев, розповіли про його мету — об’єднати представників двох поколінь — людей, які пережили Голокост, і сучасних підлітків, занурити юного глядача в драматичні історії виживання.
"Учасники програми говорили про те, що допомагало вижити у страшні часи — про любов, взаємопідтримку і пам’ять, яку необхідно зберегти і передати. Історії наших земляків вразили до сліз мене і всю нашу творчу групу", — розповіла керівниця творчої групи "Ранок" Миколаївської філії Суспільного Галина Щерба.
Також у ранковій програмі прозвучали історії свідків Голокосту з Миколаївщини та інтерв’ю голови обласного товариства єврейської культури. Глядачі дізналися, які літературні й кінотвори розкривають тему Голокосту, познайомилися зі збіркою історико-психологічних новел "Еврейские судьбы" (2018 р.) миколаївського автора Іллі Старікова.
"Працюючи над спецефіром, ми зібрали історії 4-х єврейських родин, які тоді проживали на території Миколаївської області. Нам дуже допомогли члени Миколаївського товариства єврейської культури, які з 1990 року записували історії очевидців. Коли відчуваєш біль всього пережитого цими людьми, розумієш, що їхні спогади важливі не тільки для них, але і для нас", — зазначила режисерка творчої групи «Ранок» Миколаївської філії Суспільного Катерина Жуліна.
На UA: Українське радіо Миколаїв тематичні міжпрограмки з історичними фактами про Голокост лунали протягом усього дня. В ранковій програмі голова правління Миколаївського обласної єврейської громади Михайло Гольденберг розповів про заходи, що відбувалися в області до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту. Ввечері в ефір вийшла програма із золотого фонду радіо про розстріли євреїв у селі Богданівка на Миколаївщині в роки Другої світової війни.
«Миколаївська регіональна дирекція Суспільного не могла оминути цієї суспільно важливої теми. В ефірах радіо- і телеканалу 27 січня лунали роздуми про трагедію Голокосту, історії земляків, які пережили геноцид, історії людей, які у своїх домівках прихистили євреїв, ризикуючи власним життям. Ми маємо знати, аби не допустити трагедії в майбутньому. Це певна засторога від того, до чого може призвести політика нетерпимості й ненависті. Нашу місію вбачаємо - через висвітлення таких болючих тем сприяти консолідації суспільства», - розповіла продюсерка Миколаївської філії Суспільного Анастасія Тімановська.
Нагадаємо, Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту встановлено рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року і відзначається щороку 27 січня.