«Радянський бруталізм» — тревел-шоу про архітектуру XX століття на UA: МИКОЛАЇВ

«Радянський бруталізм» — тревел-шоу про архітектуру XX століття на UA: МИКОЛАЇВ

27 жов. 2021

1 листопада о 20:00 тревел-шоу чернівецької команди «Радянський бруталізм» покажуть усі регіональні телеканали Суспільного, зокрема UA: МИКОЛАЇВ

«Для мене “Радянський бруталізм” — це можливість переосмислити радянську мистецьку спадщину. У темних періодах життя завжди існують промені, які пробиваються і поступово руйнують систему. Думаю, що архітектура та мистецтво цього періоду не дає відповіді на питання з минулого, але точно дає можливість спробувати знайти їх. Ця експедиція — поштовх для того, аби зупинятися й роздивлятись середовище, яке нас оточує, й усвідомити: так, це наше минуле, яким би воно не було. А є сьогодні, і ось я тут, у цьому просторі й часі. Мої дії впливають на хід подій», — коментує продюсер Суспільне Буковина Максим Волошин.

Читайте також: Нові рубрики від ведучих «Ранку на Суспільному» — уже в листопаді

 «Це проєкт і про людей також. Про тих, які намагаються врятувати, зрозуміти та відкрити для інших модернізм і монументальне мистецтво радянської доби. І таких людей ми зустрічали протягом всієї експедиції», — розповідає автор проєкту Павло Тодорович.

Як розповіла сценаристка проєкту, Юлія Подкидишева,  такі історії можна було б зняти про будь-яку епоху, не лише про модернізм. Проте саме пам’ятки радянського періоду викликають чимало дискусій у суспільстві.

«Архітектура в Україні загалом страждає від недостатньої уваги до важливості реставрації, ревіталізації та якісної модернізації. І саме архітектура радянського періоду страждає ще й від знецінення внаслідок того, що була створена, по-перше, не так давно, а по-друге, в епоху, що асоціюється з історичними травмами українців. Як наслідок — маємо багато дискусійних питань: про (не)цінність мілітаристських пам’яток, (не)збереження радянського монументального мистецтва, (не)знесення модернізму на користь умовних торгових центрів. Дати новий поштовх видимості цим просторам (не лише мистецьким та архітектурним), показати різні думки щодо збереження (або не збереження) цього пласту та візуалізувати різні, іноді суперечливі історії цього мистецтва — наша важкодосяжна, але дуже амбітна мета», — сказала Юлія Подкидишева.

Нагадаємо, минулого року на відкритому конкурсі «Створюй із Суспільним» відібрали 68 проєктів, з них 29 — телеглядачі Суспільного побачать до кінця року. Ще 39 проєктів команда Суспільного відібрала у довгий список. Цьогорічний конкурс «Створюй із Суспільним» зібрав близько двохсот заявок.

Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. В Миколаївській області — це телеканал UA: МИКОЛАЇВ і радіо Українське радіо Миколаїв.   

Дивитися і слухати програми й стежити за всіма заходами і випусками новин Миколаївщини можна на сайті Суспільне | Новини, на сторінці Суспільне Миколаїв у Фейсбуці, інстаграм-сторінці; та  Українському радіо Миколаїв, а також на сайті філії.