На UA: МИКОЛАЇВ відкрилася виставка робіт художниці-аматорки Юлії Філімон

На UA: МИКОЛАЇВ відкрилася виставка робіт художниці-аматорки Юлії Філімон

9 чер. 2021

З нагоди Дня журналіста України на Миколаївській філії Суспільного відкрилася виставка робіт телеоператорки UA: МИКОЛАЇВ Юлії Філімон.

Вона малює з 13 років. Художньої освіти дівчина не має. У вільний час Юлія пише портрети. Під приціл її пензля потрапили і колеги. 

Юлія Філімон

Читайте також: UA: МИКОЛАЇВ виповнилося 2 роки

«У мене дуже класні колеги. Вони всі талановиті, різнобічні. Ми часто працюємо з ними разом і на зйомках я за ними спостерігаю постійно. І ось мені захотілося відобразити їх у своїх роботах, як саме їх бачу я», — розповідає Юлія Філімон.

Виставку розмістили в холі телебудинку. Її готували близько тижня: вигадували оформлення, збирали портрети, монтували експозицію, в якій представлені 18 робіт: три роботи гуашшю, одна олією, одна акрилом, інші аквареллю. Юлія зобразила 13 колег. Це журналісти ньюзруму, оператори та радійники.

«Я запропонувала Юлі зробити виставку, вона погодилася. Напередодні Дня журналіста ми почали монтувати. В мене виникла ідея, щоб це був якийсь цікавий фон: ми використали мотузку, нам допомогли хлопці – вбили цвяхи, і ми зробили таку павутинку», — розповідає ініціаторка виставки, кореспондентка новин Світлана Кльосова.

Світлана Кльосова

Менеджер Миколаївської філії Суспільного Дмитро Лугінець радо погодився влаштувати виставку художниці-аматорки:

«Наші співробітники талановиті не тільки в професійному плані, а також реалізовують себе і в інших творчих галузях. Ми підтримуємо кожного та за можливості допомагаємо в реалізації ідей».

Роботи виконані в різні часові проміжки. Першим зі своїх колег ще у 2019 році Юлія зобразила кореспондента новин Олександра Гордієнка. Його портрет єдиний в експозиції виконаний олією.

Олександр Гордієнко

Щоб постійно мати можливість малювати, Юлія облаштувала в операторській творчий куточок: принесла мольберт, фарби, папір. Багато з робіт народжувалися саме тут. Тож між зйомками та ефірами художниця-аматорка займається мистецтвом.

«Я люблю писати портрети, коли людина про це не знає. І тоді, коли я його презентую їй, то ці емоції, які я бачу на обличчях, ці посмішки, ці очі вони мабуть надихають і спонукають робити ще», — каже Юлія Філімон.

У Юлії в розробці вже є декілька портретів колег, кого саме – поки тримає інтригу. Виставка у холі телебудинку триватиме до 14 червня.

«Можу з гордістю розповідати, які талановиті люди працюють у нас на філії – хтось пише вірші, хтось музику, хтось фотографує. Виставка портретів стала надзвичайно приємним подарунком для всього колективу до професійного свята і не залишила байдужим нікого. Тепер це улюблена фотозона і співробітників філії, і гостей наших студій. У Юлі своя естетика і в роботі, і поза нею. Вона прагне довести до ідеалу кожен кадр на зйомці, а коли під рукою немає камери, за допомогою фарб і пензля створює ідеальний світ навколо себе. Так народжуються картини на папері, стінах, на предметах, що оточують дівчину. Важливий момент – друзі і колеги помічають і підтримують ці прагнення, так і з’явилася ідея виставки. Юліни роботи надихнули кореспондентку новин Світлану Кльосову на ініціативу і новий сюжет, редакторку радіо Світлану Вовк на серію фотографій. Вважаю це безцінним свідченням дружньої і творчої атмосфери в нашому колективі і готова повсякчас підтримувати це», — зазначає тимчасово виконувачка обов’язків продюсерки Миколаївської філії Суспільного Галина Щерба.

Нагадаємо, UA: МИКОЛАЇВ разом із загальнонаціональними телеканалами UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й каналами Суспільного радіо (UA: Українське радіо, UA: Радіо Промінь, UA: Радіо Культура) входить до мережі найбільшого незалежного медіа в Україні — UA: Суспільне мовлення.

Дивитися і слухати програми й стежити за всіма заходами і випусками новин Миколаївщини можна на сайті Суспільне | Новини, на сторінці Суспільне Миколаїв у Фейсбуці, інстаграм-сторінці; та UA: Українському радіо Миколаїв, а також на сайті філії. 

Фото - Світлана Вовк