«Гендерні окуляри» — про проблеми дискримінації та гендерної нерівності на UA: МИКОЛАЇВ

«Гендерні окуляри» — про проблеми дискримінації та гендерної нерівності на UA: МИКОЛАЇВ

1 кві. 2021

З 3 квітня в ефірі UA: ОДЕСА та з 10 квітня на всіх регіональних телеканалах Суспільного, зокрема і UA: МИКОЛАЇВ, щосуботи о 13:05 виходитиме інформаційно-просвітницький проєкт «Гендерні окуляри». Проєкт відібрали на відкритому конкурсі «Створюй із Суспільним» восени 2019 року. Він був запропонований для грантового фінансування спільно з міжнародними партнерами Суспільного та реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Читайте також: На конкурсі «Створюй із Суспільним» для реалізації у 2021 відібрали 29 проєктів, ще 39 — у довгому списку

Глядачі побачать 12 серій проєкту. Він має на меті розкрити теми гендерної рівності. В Україні криміналізовано домашнє насильство, скасовано список заборонених професій для жінок та все ж проблема гендерної нерівності досі існує. Герої проєкту з Одеського та Івано-Франківського регіонів. Вони продемонструють наявні проблеми й запропонують шляхи їх вирішення.

 

Керівниця та авторка проєкту Зоряна Безпалько розповідає, як під час роботи над проєктом команда помітила, що стереотипне мислення та побутова дискримінація часто непомітні й сприймаються за норму.

«У проєкті “Гендерні окуляри” розповідаємо про прояви сексизму, обмеження у правах представників ЛГБТ-спільноти, упереджене ставлення до людей з інвалідністю та ярлики суспільства. Хочемо, аби кожен глядач одягнув “гендерні окуляри” та побачив проблеми, які досі існують», — зазначає Зоряна Безпалько.

Оператор-монтажер проєкту Сергій Мукаєлянц зазначив, що у таких проєктах йому завжди подобаються щирі емоції героїв. Це можливість зануриться в інший світ, подивитися на все очима героя. 

«Багато в чому тематика передачі була мені близька, точніше спочатку ті проблеми, які є в нашому суспільстві, не були моїм болем. Але переживаючи разом з героями проблеми нетолерантності, нерівності й дискримінації, починаєш замислюватися, переосмислювати власні стереотипні уявлення. Не знаю, наскільки проєкт розширить горизонти глядачів, але на знімальну групу він точно вплинув», — підкреслив Сергій Мукаєлянц.


«Створюй із Суспільним» — це програма співпраці із Суспільним мовником для продакшенів на умовах аутсорсу, відкритий відбір творчих проєктів для трансляції на регіональних телеканалах UA: Суспільне мовлення.

Нагадаємо, місцеві суспільні телерадіокомпанії разом із загальнонаціональними телеканалами UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й каналами Суспільного радіо (UA: Українське радіо, UA: Радіо Промінь, UA: Радіо Культура) входять до мережі найбільшого незалежного медіа в Україні — UA: Суспільне мовлення. 

Дивитися і слухати програми й стежити за всіма заходами і випусками новин Миколаївщини можна на сайті Суспільне | Новини, на сторінці Суспільне Миколаїв у Фейсбуці, інстаграм-сторінці та  на сайті філії.